neděle 22. září 2013

Masturbační okénko a úrodná španělská zem

Nebojte, bude to politicky nekorektní jako skoro vždy. Příběh je o úchvatné organizaci, kde jsem byl a pomáhal ve svém volném čase během mé Evropské Dobrovolné Služby. O tabu, o tom, o čem se nemluví a nechceš to slyšet, nebo? A taky o situaci, kdy Roman fakt neví co.

Ano, jde mít jako hlavní pracovní náplň dobrovolník a jako vedlejší taky. Proč? Jednoho slunného dne si nás děcka s Integra-T pozvala do svého pořadu v rádiu na malý rozhovor. Tato organizace podporuje lidi s mentálním po.stižením v Elche a okolí. Krom jiného provozuje denní stacionář, kam v pracovní dny dochází asi dvacet lidiček ve věku od patnácti do třiceti. A tak jdeme do rádia. Připravené dotazy srší, a někdy ne. Úrovně postižení jsou různé, někomu není rozumět vůbec, jiní jsou hotoví řečníci, zvuky lítají vzduchem a my odpovídáme. Odkud jsi? Jak se ti líbí v Elche? Máš rád Španělsko? Co budeš dělat o Vánocích. První píseň tuším holčina chtěla věnovat dobrovolníkům, místo toho zaznělo "a los italianos".. Italům, protože tam byli dva ze čtyřech:-) A pak to přišlo. Chceš ve Španělsku zůstat na pořád? Odpovídám že kdybych našel nějakou pěknou slečnu, tak klidně. Do toho už se hlásí tři holčiny, že nemají přítele, jsem červenej až na prdeli, všichni záchvat smíchu. To už nemá cenu říkat že už nějakou mám, pozdě:-) 

A do toho Angel. Ve třinácti se vysekal na motorce, tak nějak chodí, jeho mluvení jsou spíš takový dechy ven, ruce pokřivený. Ukazuje si prostředníčkem a ukazováčkem do svých očí. Ptám se, co tím myslí. A oni že prý mě sleduje, že holky jsou jeho, pak jsme mu dali přezdívku Casanova. A mají mě, navždy! Komu je věnovaná druhá píseň? Cizincům :-) Nechceš někdy přijít k nám do asociace? Jasně, vezmu žonglovací... a do toho řev, aplaus a takhle to všechno začalo. 

Od té doby jsem dvakrát v týdnu po "práci" docházel do Integra-T. Fotil jako ďábel, pomáhal s matikou, keramikou, s čím bylo třeba. Časem jsem začal mít svoje dopoledne s třemi kluky sám, starali jsme se o zahradu. Hrabání, údržba, ale také jsme založili první záhon se zeleninou. Tady prosím vykopej malou díru na 10cm vysoký květináč. Na chvíli se otočím a je tam půlmetrová propast, hih. Byl jsem pro ně největší profi zahradník a vy všichni byli super team. Experimentální organická zahrada, saláty, rajčátka, lilky, ...

Před prázdninovou zavíračkou jsme jeli na dvoudenní výlet. Ten byl téma už dva měsíce dopředu, fakt projekt. Strašně jsme se těšili. Jel i klučina co mu chybí nějakej chromozom a okamžitě se chová podle toho co mu zrovna proletí hlavou, bez brzdy. A to klidně může být dramatická scéna z jeho oblíbené telenovely, prostě to nefiltruje. Přehrává to rovnou a .. no s tímhle klučinou to nebylo jednoduchý. Takže pokoj spolu a taky s Josem. A ten zase jak na speedu, bez zastavení, děcko, maximální energie, lítá, když v bazénu tak tam bude od začátku do konce, prostě zvíře! A pořád všechny objímá. Řek bych že jsem od něj během toho víkendu dostal asi třicet pus, ostatní dalších 250... 

Jdeme si dát siestu (dvacet po obědě) a on se převlíká do pyžama, já si čtu Chválu pomalosti a on tam nahej poskakuje a dělá kraviny. Tak mu říkám, ať si vezme to pyžamo a jde si odpočinout. To za chvíli udělá, lehne si na záda na postel, vytáhne péro a začne si ho honit. A teď stop, představte si sebe tam s knihou, vžijte se trochu, určitě to stojí za to! :-) Chachááá, teď se směju:-)

Tak já tam sem, představuju si sebe jak tam jsem, ale já tam jsem a hlavně si představuju, co asi tak dělat. Jasně, ty prase, co děláš, nech toho a tak. 
A nebo ne. Tak čtu dál, hledím si svýho a jeho nechám dělat jeho práci. 

A je to. Pak jsem o tom mluvil s vy.chovatelem z asociace. Byla za ním Joseho máma s žádostí o pomoc. Klučina byl na záchodě a evidentně si dělal dobře. Tak ona to slyší, chudinka, poprvé jí dochází, že její dvacetiletá ratolest to dělá  taky. A říká mu ať otevře. A on že nemůže. A ona co tam dělá. A on že jí to nemůže říct, ale že to něco strašně moc důležitýho!

No a takhle to je. A jak to má být? Rodiče těhle dětí byly strašně v pohodě, přesto je téma sexuality dost tabu. Asociace se snaží o osvětu, přesto je to složité. A přírodní výběr, ten by je teoreticky nenechal přežít, ne? My ale jo. Ale rozmnožovat radši ne, radši nic, nebo jen masturbace, nebo sex? Tak tohle píšu jak pro srandu tak pro zamyšlení. 

Video z výletu (7min): Integra-T en el Camino, Moraira 2013

Díky za pozornost přátelé. 
Romanito, 22.9.2013, Padařovice


Žádné komentáře:

Okomentovat