čtvrtek 29. listopadu 2012

Ruce na kapotu, nohy od sebe!

Byla nebyla jedna evropská dobrovolná služba, byla v Elche a když jí byly dva měsíce, tak vznikl tenhle článek. Měl pojednávat o policii, dobrovolnictví, majonéze, nových přátelstvích, alergiích, koloběžce,  palmách, pivu, lásce, transformaci, zimě a také o jedné krásné Španělce.. Nakonec je to trochu kratší, ale alespoň víte, na co se máte těšit příště. 

Ano, je nás tu devět ze šesti zemí, ale to mi tak nějak nestačí. A tak přes zjevnou kocovinu (litrové pivo stále stojí 65centů:-) a nutnost překonat gravitaci zvedám své milované tělo a jedu do Santa Poly kde přesedám do auta a k Majkovi. To je týpek, čtyřicetiletej, oplálenej a pokérovanej ir, co tu učí angličtinu, stará se o opuštěný psi a žije. Jede se na sraz takzvaných couchsurferů (www.couchsurfing.org). 

Třicet lidiček, oheň na pláži, jsme tam všichni, Brazilka, Filipínec, Polka, jeden pár - těm je kolem šedesáti a poslední čtyři roky objíždí svět a spí jen přes CS. Já ale trávím celý večer s tou krasavicí. Vše ale jednou končí a náš Citroen s Majkem, hippie mnou, dalším Irem s kytarou a hárošem s Itálie jede dom. V půl druhý ráno nás staví Guardia Civil (něco jako fízlové řízlý vojákama). Z auta po jednom. Ruce na kapotu, nohy od sebe, prohledávačka (krom zadku všechno). Dokumenty! Mám tady kartičku do knihovny, ale ve španělsku musíš mít s sebou nějakej dokument.. Mám tady kartičku do knihovny. Ale ve šp... Tady máš kartičku do knihovny:-) Maškaráda nejvyššího kalibru, 45 minut. Italovi zabavili gram čokolády s tím, že mu pošlou pokutu na jeho adresu ve Španělsku, kterou samozřejmě nemá:-) A tak se společně smějeme systému, stojíme tam s cigárem v ruce, parta týpků, jakou tyhle maníci nikdy neviděli. Posouváme se v řadě o těch deset centimetrů vpravo jak si fízl přeje, s ironií se ptáme "už je to v pořádku?" Jen je škoda, že Barry neměl svoji kartičku do bazénu, ta by mistrně doplnila tandem s tou mojí do knihovny. 

A proč to píšu.. No, není to jen o tom, že jsem v novým prostředí a že chci poznat místní, a nebo cizince, co tu taky žijí. Je to o aktivitě. Je to o tom méně myslet a více dělat. Sic se mi tam úplně nechtělo, tak najednou mám pár nových přátel a historie s tou krásnou holčinou zdaleka nekončí tímhle večerem. Z prudérního zásahu policie může být naprostá fraška a veselý zážitek. Proto pokud máte nějaký nápady, sny, choutky, nutkání dělat něco jinak nebo stejně.. Tak mám pro vás doporučení, udělejte to rovnou, protože teď je to jediné  co máte! 

Žádné komentáře:

Okomentovat